Тури на Кіпр


Відпочинок на Кіпрі


Путівки на Кіпр


Кіпріотська Вілла


Кіпріотський відпочинок


Кіпріотська Архітектура


Ларнака


Протарас


Лімасол

Тури і путівки на Кіпр. Відпочинок на Кіпрі.


putivka.org - путівки, тури, відпочинок в різних країнах світу.

Замовлення путівок - tour@putivka.org   Працюємо по всій Україні.


Кіпр - один з найкрасивіших островів світу, древня і загадкова земля, батьківщина багатьох легенд і сказань. Сприятливий клімат, більше 300 днів сонця в році, велика кількість історичних пам'яток, тепле море, піщані пляжі, готелі з високим рівнем сервісу, неймовірна кількість пахучих квітів - самих лише орхідей налічується понад 38 видів - зробили цей острів одним з найбільших курортних регіонів.

Кіпр володіє прекрасними пейзажами і завидним кліматом, тому не дивно, що Афродіта вибрала саме цей острів місцем свого народження. З тих міфічних часів і до сьогоднішнього дня чималу кількість простих людей відкрило тут для себе божественний рай.

Кіпр - острів краси і країна контрастів. Прохолодні кедрові ліси в гірських масивах є повною протилежністю золотим, залитим сонцем піщаним пляжам.

Найкращі пляжі на Кіпрі знаходяться в Айа-напе. Один із самих мальовничих в Айа-напе пляжів - Ніссі Біч, з острівцем недалеко від берега, сліпучим синім морем і білим піском. Також найбільш відомі й популярні - Пісочна затока і Золоті піски. Осібно стоїть галечний пляж в Петра-ту-Роміу, в місці народження Афродіти - і місце гарне, і купання чудове.

Протарас пропонує чи не кращі пляжі Середземномор'я. Варто відвідати відому Затоку фігового дерева і Пляж Фламінго з їх чудовим цукрово-білим піском.

"Дамська миля" - найдовший пляж на острові, знаходиться на захід від Лімассола і дуже популярний у місцевих жителів. У Ларнаці найпопулярніші пляжі - це Маккензі, Фіникудес і недавно відкритий пляж Кіпрської організації по туризму.

Крім пляжно-екскурсійного відпочинку, на Кіпрі багато місць, які дозволяють насолоджуватися водними видами спорту: дайвінгом, серфінгом. На всій території острова можна займатися гірським велоспортом або пішими походами. Навіть любителі гірських лиж не залишаться осторонь - в північно-східній частині гори Олімп розташований цілком пристойний лижний курорт.

Спокій і відокремленість сіл контрастують з сучасними космополітичними містами, розкішні готелі прибережної зони змінюються просторами незайманої сільській місцевості. Тим не менше, всі відстані на Кіпрі легко переборні завдяки сучасним автомагістралям, хоча залишилися дороги і для авантюрних натур. На Кіпрі панує атмосфера безтурботного відпочинку. Відчуття повної безпеки оточує вас.

Кіпріотська кухня.

Кухня Кіпру має середземноморське і східне походження з деякими слідами англійської впливу. Чисто кіпрською стравою, що передбачає не просто якесь окреме блюдо, а особливий гастрономічний ритуал, є "мезе".

Якщо в Греції "мезе" подається тільки в якості закуски до напоїв, то на Кіпрі це - ціле меню, так би мовити, набір фірмових страв того чи іншого ресторану. Що сюди відносити, точно не визначено. Але в більшості випадків серед 8-10 різних входять в "мезе" страв обов'язково "таллатурі" (салат з огірків з часником у йогурті), "меліндзаносалата" (салат з баклажанів) і "хуммі компаністі" (мус з жовтого гороху з оливковим маслом і петрушкою), різні м'ясні, а на узбережжі також рибні блюда.

Кіпрські вина, відомі ще з давнини, зберігають свої давні традиції. Якість кіпрських столових вин вважається одним з найкращих у світі, а їх величезна різноманітність забезпечує придатність для всіх видів блюд на будь-який смак.

Визначні пам'ятки Кіпру.

Перебуваючи на перехресті морських шляхів між трьома континентами - Європою, Азією і Африкою, - острів Кіпр відвіку випробовував на собі вплив самих різних культур.

Заповідник Акамас знаходиться поблизу міста Пафосу, історичної і культурної столиці західної частини острова. Тут Афродіта, за переказами, обладнала свою купальню для любовних зустрічей, і, звичайно, ванни Афродіти входять в обов'язкову програму будь-яких групових екскурсій або індивідуальних автомобільних подорожей.

Руїни античного міста Куріона знаходяться на крутій 70 м кручі, звідки відкривається дивно красивий прибережний пейзаж. У стародавні часи висока крута скеля служила не тільки естетичним цілям, але і була непереборною перешкодою для ворогів. Старовинний Куріон - найвідоміша археологічна пам'ятка Кіпру, найстаріше місто, загиблий в IV ст. від сильного землетрусу.

Святилище Аполлона. Аполлон в міфах стародавніх греків і кіпріотів - син Зевса, брат Артеміди, олімпійський бог. Одночасно був богом - стріловержцем, насилаючим смерть і хвороби. Аполлон уособлював собою Сонце, а його рідна сестра Артеміда - Місяць.

Легендарне місце народження Афродіти отримало свою назву - Петра-ту-Роміу - від одного з численних подвигів візантійського героя Дігеніса Акрітас. Щоб прогнати сарацинів, які намагалися оволодіти містом, Дігеніса, згідно зі своєю звичкою, став кидати в бік загарбників величезні кам'яні брили.

Одна з таких брил називається "Петра-ту-Роміу" ("Камінь Грека"), вона знаходиться саме на тому місці, де, за легендою, богиня любові і краси Афродіта вийшла з піни морської. Побувавши в цьому чудовому місці, ви подаруєте собі незабутні хвилини блаженства, спокою, трепетного захоплення.

Замок Колоссі - одна з основних визначних пам'яток Кіпру. Замок розташований приблизно в 10 км на захід від Лімассола. Замок був зведений у 1454 р., при Командорі Луї де маніяка. Триповерхова башта фортеці заввишки майже 25 м має товщину стін більше 2,5 м.

Одним з найкрасивіших і шанованих на Кіпрі монастирів є монастир Кіккос. На майже прямовисному схилі розташовуються споруди багатющого монастиря Кіпру, який пережив за 900 років свого існування всі знегоди і радощі, що випали на долю жителів Кіпру.

У 37 км від Ларнаки на вершині високої гори знаходиться монастир Ставровуні. Монастир був заснований в IV ст. н.е. матір'ю імператора Костянтина - Оленою. Вона також подарувала монастирю шматочок хреста, на якому був розіп'ятий Христос. Жінки в монастир не допускаються.

У селі Куклія, побудованої на руїнах стародавнього Пале Пафосу, знаходиться найважливіше в стародавньому світі святилище Афродіти. Про нього згадував старогрецький історик Гомер. Сюди стікалися тисячі прочан.

Національні особливості.

Звичаї кіпріотів досить консервативні. Греки-кіпріоти діловиті і життєрадісні, вони працелюбні і знають толк у відпочинку. В кінці дня, коли сідає сонце і йде геть спека, кіпріоти відправляються в таверни, часто всією родиною, включаючи дітей, і проводять там цілий вечір. Там може бути гучно, але завжди - благопристойно і безпечно.

На Кіпрі дуже люблять грецьку музику та грецькі танці. Без них не обходиться жодне гуляння. Апофеоз наступає, коли звучить сіртакі. Турист тут найбажаніший гість. Кіпріот завжди прийде на допомогу, відповість на запитання, проводить до потрібного вам місця або хоча б пояснить, як вам слід вчинити.

Кіпріоти люблять свята і торжества і відзначають їх з особливою урочистістю. У селах збереглося багато старовинних звичаїв та обрядів, особливо ретельно додержуються при святкуванні Різдва, Нового року, Епіфанії - свята трьох волхвів, Великодня.

Сьогодні Кіпр переживає справжній бум так званого агротуризму - туристів часто вивозять в невеликі гірські села, де вони купують у місцевих жителів приголомшливого смаку сир, жирне густе молоко і парну баранину, з якої тут же на місці вам приготують відмінне блюдо.

Загалом, тут нудьгувати не доводиться. Можна зробити екскурсії по стародавніх античних місцях - Пафос-Куріум, Тродос-Кіккос. Або на джипах промчати по горбах і долинах острова, зробивши коротку зупинку біля старого покинутого монастиря Меса Потамос, чия таємнича тиша навіває образ далекого минулого.

Кіпр завжди радий зустрічі з Вами!


© 2018 putivka.org